Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου 2009

Συνέχεια στις νίκες

Ο Ποσειδώνας Λουτρακίου συνέχισε τις νίκες στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑΚ επικρατώντας εύκολα της Ολυμπιάδας 2004 με 61-81

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομαδες ήταν κοντά στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να έχουν πάντα το προβασισμα αλλα χώρις να καταφέρουν να ξεφύγουν με μία διαφορά άνω των 10 πόντων. Ο Ποσειδώνας ξεκίνησε δυνατά με ένα γρήγορο 0-9 όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα , βρήκαν λύσεις στην επίθεση και έκλεισαν το ημίχρονο με το σκορ να είναι 30-37 για την ομάδα του Λουτρακίου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ποσειδώνας ανέβασε την πίεση σε όλο το γήπεδο και γρήγορα αύξησε την τιμή της διαφοράς κοντά στους 20 πόντους πριν τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου με αποτέλεσμα το τελευταίο μέρος του παιχνιδιού να αποκτήσει διαδικαστικό χαρακτήρα καθώς η ομάδα του Λεχαίου δεν κατάφερε να αντιδράσει σε κανένα σημείο μέχρι τη λήξη του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 13-20, 17-17, 9-21, 22-23

Ολυμπιάδα 2004: Τσιμπούρης 3, Οικονόμου Ηλ. 3, Νταλίπης 9(2), Μπράβος ,Τσιφλιτάκος 4 Παύλου 13, Πανούσης 1 ,Στάμος 6(1) , Στεμπίλης 2, Δημητρακόπουλος 9

Ποσειδώνας Λουτρακίου: Κουτρούλης 7(1), Στυλιανού, Καραγιάννης 2, Δημητριάδης, Μάστορης 17(1), Ουλής 7(1), Μπόκος 2, Σταυρόπουλος 8, Χριστοφιλόπουλος 21, Ντερτιλής 6, Γλυκοφρίδης 12(2).

Διαιτητές: Αντωνάκος, Ζάρκος